قیمت نمک تصفیه شده 20 کیلویی تابان


آشنایی با نمک های تصفیه شده تابان در وزن های مختلف

خیساندن برنج در آب و تهیه ترشیها و شوریجات نیازمند نمکهای بدون ید می باشد که به صورت تصفیه شده در بازار به فروش می رسند و معمولا پر طرفدار ترین و پر فروش ترین انواع این محصولات در کیسه های 10 یا 20 کیلویی بسته بندی می شوند و با این حجمها ارائه می شوند.

نمکهای خوراکی دو دسته هستند که به نمک یددار و بدون ید تقسیم بندی می شوند و برای مصارف خوراکی بهتر است که از نمک یددار استفاده شود تا مواد معدنی مورد نیاز بدن که یکی از آنها ید می باشد تامین گردد.

این نمکها به صورت نمک دریا و سنگ نمک در طبیعت یافت می شوند که توسط کارخانجات تولید محصولات غذایی و فرآوری نمک تصفیه می شوند و بعد از بسته بندی به بازار ارائه می شوند.

روند استخراج نمک دریایی به این صورت است که آب دریاچه های شور را مانند دریاچه قم و یا دریاچه ارومیه را به داخل مخازن و حوضچه های بزرگی می ریزند و در برابر حرارت نور خورشید آب تبخیر می شود و نمک آن به صورت شوره باقی می ماند که مواد را برای تصفیه به داخل دستگاه های بزرگ کارخانه می ریزند.

برای استخراج نمک سنگ نیز معدن آن را می یابند و پس از استخراج سنگهای نمک آنها را درون آب حل می کنند و دوباره مشابه روش قبل آنها را در معرض گرما قرار می دهند تا آب آن تبخیر شود و مثل روش قبل نمکهای باقیمانده را برای تصفیه به کارخانه می برند.

البته این روش هزینه بردار است و از این رو برای صرفه جویی در هزینه های تولید برخی از کارخانه ها برای این کار سنگ نمک را می کوبند و پودر آن را برای تصفیه به کارخانه می برند.

فروش نمک تصفیه شده تابان

امروزه در بازار عرضه و پخش مواد غذایی فروش نمک تصفیه شده در بسته بندیهای مختلفی انجام می گیرد که متقاضیان حجمهای دلخواه خود را تهیه کرده و برای مصارف مختلف از آنها استفاده های فراونی می کنند.

همانطور که گفته شد سنگهای نمک کوبیده می شوند و آُیاب و الک می شوند که ناخالصیهای آنها گرفته می شود و با استفاده از الکهای ریز و درشت این نمکها در بسته بندی های مختلف دانه درشت و دانه ریز قرار می گیرند و هر کدام از این محصولات برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و معمولا نمکهای تصویه شده دانه ریز که ید به آنها اضافه شده است.

برای مصارف خانگی و اصلی ترین ادویه در پخت غذاهای ایرانی مورد استفاده می باشد که ید در مرحله نهایی بسته بندی بر روی کریستالهای نمک اسپری می شود تا به خوبی جذب مواد نمک گردد.

از آنجایی که ید یکی از محصولات وارداتی در کشور می باشد با وضع تحریمها و بالا رفتن نرخ دلار این محصول با حجم کمتری به کشور وارد می شود و برای تولید کنندگان نمک قیمت تمام شده محصولات بسیار بالا می باشد که خیرید و استفاده از ید درون نمک طعام مقرون به صرفه نمی باشد..

برخی از کارخانه ها برای تولید نمک خوراکی مقدار کمتری ید به نمک اضافه می کنند. مهم ترین اثری که مصرف ید در بدن انسان می تواند بگذارد این است که باعث جلوگیری از ابتلا به گواتر یا کم کاری تیروئید می شود که این عارضه همراه با باد کردن و تورم گلو می باشد که علائم دیگری همچون خستگی، بی حالی و خواب آلودگی را به همراه دارد.

ید همچنین در اکثر غذاهای دریایی وجود دارد اما متاسفانه سرانه مصرف غذاهای دریایی در بین ایرانیان بسیار پایین می باشد که در گذشته به سبب نرسیدن ید مورد نیاز بدن افراد زیادی دچار گواتر و کم کاری تیروئید می شدند.

امروزه این راه کار توسط دولت اجرایی شد که ید مورد نیاز بدن توسط نمک طبیعی ید دار تایمن گردد که با گران شدن ید برخی از نمکهای خوراکی به صورت غیر استاندارد تولید شده و دارای ید نمی باشند.

در حالی که بر روی بسته آنها ید دار درج شده است و از این حیث باید بسیار مراقب محصولات تقلبی موجود در بازار بود. همانطور که می دانید ید یکی از عناصر جدول مندلیف می باشد که در گروه نمکها قرار دارد و جزو نمکهای طبیعت به شمار می رود که شوری قابل ملاحضه ای دارد.

با افزاودن آن به نمک خوراکی میزان شوری نمک بالاتر می رود که این خصلت باعث می شود تا افراد مقدار نمک کمتری را مصرف نمایند و از این رو توصیه می شود که حتما نمک ید دار مصرف کنید.

نمک خوراکی تصفیه شده به شکلهای درشت، ریز، کریستالی و پودری تولید می شود که باعث می شود تنوع این محصول بالا رود و همچنین مناطقی که رطوبت بالایی دارند باعث می شود که نمک رطوبت را جذب کند و به سنگ تبدیل گردد.

برای جلوگیری از این کار توصیه می شود که نمکهای کریستال دانه شکری تهیه شود تا از سنگ شدن آنها در برابر رطوبت هوا جلوگیری شود.

نمک تصفیه شده بدون ید تابان

یکی از محصولات و مواد غذاییهایی  که برای مصارف گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد و در برخی از موارد از آن به عنوان ادویه در پختن غذا استفاده می کنند نمک اصل تصفیه شده بدون ید می باشد که بسته بندیهای مختلف آن در بازار به وفور یافت می شود.

از آنجایی که فاقد ید می باشد قیمتهای بالایی ندارند و می توان با مبالغ پایین مقدار زیادی از آنا را برای مصارف مختلف تهیه نمود. برخی از نمکهای دریایی که مورد تصفیه قرار می گیرند خود دارای مقدار کمی ید می باشند که این ماده را از املاح معدنی درون دریا بدست آورده اند و با واکنشهای مختلف پیووند ید با مولکولهای این نمکها شکل گرفته است.

این محصولات متقاضیان زیادی دارد و علاوه بر تمامی شهرها که تقاضا دهندگان و سفارش دهندگان نمک آبی تصفیه شده می باشند، کشورهای زیادی نیز این محصول را از ایران تهیه می کنند و همواره حجم بالایی از این تولیدات را برای نیاز بازار خود سفارش می دهند.

از این رو حجم صادرات این محصول هر ساله رو به افزایش می باشد. این مرکز تجاری یکی از معتبر ترین مراکز عرضه و فروش انواع نمک تصفیه شده می باشد که برای مصارف گوناگون بسته بندیهای مختلف نمک خوراکی را ارائه می دهد و مشتریان می توانند با استفاده از این محصولات نیاز خود را بر طرف نمایند.

سایت اینترنتی مجموعه بیوتی سالت با هدف راحتی خرید مشتریان و صرفه جویی در وقت و هزینه آنها دایر شده است تا از تمامی محصولات موجود دیدن کرده و محصول مورد نظر خود را به راحتی سفارش دهند تا در اسرع وقت برای آنها ارسال گردد.

دوستان عزیز میتوانند محصول مورد نظر خود را از قسمت تماس با ما یا از طریق شماره تماس 09120437535 سفارش دهند.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *